РЕМОНТ

ЗАПЧАСТИНИ

joomla templates
e-mail Друк PDF
Головна статті
Поради як користуватись холодильником
Як правильно розморожувати морозильну камеру холодильника?
Чи необхідно встановлювати холодильник на підлозі суворо вертикально?
Чи потрібні періодичні ручні розморожування холодильника з системою
Як правильно підключити холодильник до мережі?
Чому холодильник не можна відразу включати в мережу безпосередньо після відключення?
Чому нагріваються зовнішні стінки холодильника?
Чому нагрівається
Чому нагрівається ущільнювальна гума дверей морозильної камери?
Всі сторінки

Друг холодильник

Коли розморожувати холодильник?

 

Всі сучасні холодильники мають автоматичне відтаювання в холодильній камері (система No Frost). Відповідно, говорити про разморожування можна тільки стосовно морозильної камері, і то, лише у тому випадку, якщо вона не обладнана системою "No Frost".

 

Метою процесу розморожування є видалення сніжної "шуби" з поверхні випарника морозильної камери. А швидкість її утворення сильно залежить від умов експлуатації холодильника. Чим частіше відкриваються двері морозильного відділення у процесі експлуатації, і, чим вище вологість повітря в приміщенні, де стоїть холодильник, тим швидше йде процес утворення "шуби". Навпаки, якщо в морозилку заглядають виключно рідко, то й інею утворюється дуже мало. Тому в кожному конкретному випадку проміжки між черговими розморожування будуть різні.

 

 Відповідно, єдиним розумним критерієм, що визначає момент розморожування, можна вважати кількість інею, що утворився на випарнику морозильної камери. Слід зауважити, що негативного впливу на деталі холодильника сніжна шуба не надає. Вона лише, володіючи порівняно низьку теплопровідність, декілька погіршує режим заморожування продуктів, перешкоджаючи теплообміну між ними і випарником. Також, існує небезпека пошкодити деталі холодильника і сам випарник при спробах витягти, заблоковані "шубою", продукти.

Тому, можна сказати, що розморожувати морозильне відділення слід тоді, коли сніговий покрив випарника починає завдавати Вам хоч найменші незручності, наприклад, заважає діставати продукти або висувати ящики.

Візьміть до уваги і той факт, що чим більше накопичилося снігу в морозилці, тим більше буде води в результаті розмороження, і тим більші клопоти вона доставить.


 

Як правильно розморожувати морозильну камеру холодильника?


Є низка правил, яких рекомендується дотримуватися.

На час відтаювання слід вимикати холодильник з мережі, а не користуватися для відключення внутрішніми регуляторами і кнопками холодильника. В іншому випадку, значно підвищується ймовірність електротравми, тому що при відключенні холодильника штатними регуляторами, в деяких частинах електропроводки холодильника присутня мережева напруга, яка разом з водою, що утворюється в процесі розмерзання, може призвести до ураження електричним струмом.

Затівати разморозку в спеку не рекомендується, адже після розмерзання холодильника йому треба буде знову набирати холод, а зробити це тим важче, чим вище температура в приміщенні.

Для первинного набору холоду в спеку автоматика холодильника зажадає від компресора значно більш тривалої роботи, ніж зазвичай. Нічого доброго для компресора в цьому немає.

Якщо Ви все-таки змушені розморожувати холодильник в таких умовах, то включати його після розмерзання слід вночі, коли температура повітря мінімальна.

Старайтеся себе стримувати і не відривати руками підталий лід від випарника. Ніжні трубки випарника можуть не пережити такого брутального поводження. Тим більше не варто пускати в хід ножі, виделки та інші предмети, що підвернулися під руку (проткнути трубку дуже легко, а ремонт дорогий). Будь-які механічні дії неприпустимі - лід і сніг повинні танути природним шляхом. Для прискорення процесу можете поставити навпроти відкритої морозилки побутовий вентилятор, тільки відключіть (якщо вона є) функцію нагріву, щоб не зіпсувати пластикові панелі холодильника.

Ставити в морозильну камеру каструлі з гарячою водою не рекомендується.

Перед включенням холодильника в мережу після розмерзання необхідно ретельно витерти воду з підлоги і холодильника.


 

Чи необхідно встановлювати холодильник на підлозі суворо вертикально?


Ні, користуватися будівельним "рівнем" не треба.

Треба встановлювати так, щоб він не хитався. Для компенсації невеликих нерівностей підлоги в конструкції холодильників передбачено регулювання опорних ніжок по висоті. Як правило, регульованими роблять не всі, а тільки передні опори.

Природно, якщо підлога "дуже не рівна", то ніяке регулювання ніжок не допоможе. Тут треба вирішувати питання про вирівнювання підлоги.

Що до вертикальності положення, то достатньо її визначення "на око". Крім того, виробники рекомендують при установці холодильника трохи нахиляти його назад, щоб поліпшити прилягання гумового ущільнювача дверей до шафи. "Правильність" нахилу назад контролюють, відпускаючи прочинені двері холодильника - вони будуть повільно закриватися під власною вагою.


 

Чи потрібні періодичні ручні розморожування холодильника з системою "No Frost"?


Дійсно, є думка, що холодильники, оснащені системою No Frost, не дивлячись на наявність автоматичної відтайки, рекомендується періодично розморожувати вручну. Думка, треба прямо сказати, помилкове і ось чому.

По-перше, система No Frost застосовується в побутових холодильниках саме з метою позбавити самих власників від процедури розморожування. З огляду на це, поради щодо відтайки таких холодильників вручну звучать підозріло.

По друге, треба зауважити, що з технічної точки зору, холодильники оснащені системою No Frost набагато складніші ніж звичайні. А навіщо створювати більш складний прилад, якщо ускладнення конструкції ніяк не поліпшить споживчих властивостей, а навіть навпаки, адже для повного розморожування системи No Frost потрібно більше доби, на відміну від звичайного холодильника, який розморожується за годину-дві. Тобто самі творці цієї системи припускали, що їхні холодильники не потребуватимуть періодичних ручних розморожування.

По-третє, система No Frost функціонує за певним алгоритмом, який передбачає періодичні автоматичні розморожування випарника. Якщо автоматика холодильника справна, то процес розморожування триває до тих пір, поки весь сніг і лід, що утворився протягом останнього циклу заморозки (з моменту закінчення попередньої відтайки), не буде розтоплений і вилучений. Якщо система No Frost все таки забивається льодом, то про справності автоматики говорити не доводиться.

По-четверте, лід, що утворюється в системі внаслідок несправності, може завдати великої шкоди деталям, що знаходяться в безпосередній близькості від випарника. Зростаючи, він сильно деформує, а іноді й руйнує різні елементи системи. Лід може заблокувати лопасті вентилятора, в цьому випадку моторчик вентилятора буде сильно розігріватися аж до виходу з ладу. Тому, періодично доводити справу до утворення великої кількості льоду у відсіку випарника небезпечно - після чергової розморожування холодильник може і не запрацювати. Такий апарат треба ремонтувати.

По-п'яте, підтвердженням моїх слів може служити і той факт, що такого роду проблеми піддаються ремонту. Дійсно, що може більш наочно підтвердити наявність несправності (а не особливості конструкції), як те, що після ремонту ця сама особливість геть відсутня і холодильник вже не потребує ручних розморожування, а може роками справно працювати без відключення.

На жаль, в силу специфічних особливостей функціонування систем No Frost, точне визначення причини такої поведінки холодильника в більшості випадків є не простим завданням. З точки зору правильної діагностики, це мабуть одна з найскладніших проблем, що зустрічаються в холодильниках. Величезну роль тут відіграє досвід і "чуття" майстра, який здійснює ремонт холодильника.

Не виключено, що саме складності з правильною діагностикою причин подібних несправностей змушують деяких майстрів відмовлятися від таких ремонтів, рекомендуючи періодично розморожувати холодильник.

На закінчення скажу, що якщо Ви є власником холодильника з системою No Frost, то ускладнювати собі життя періодичними розморожування не варто. Майте на увазі, що при покупці Ви платили гроші в тому числі і за здатність холодильника працювати без перерв на відтайку. А навіщо ігнорувати вже оплачені зручності? До того ж, якщо холодильник справний то такі маніпуляції  не зможуть поліпшити його роботу, а якщо він несправний і періодично забивається льодом, то його треба ремонтувати в уникненні більш серйозних і дорогих в ремонті поломок.


 

Як правильно підключити холодильник до мережі?


Питання це набагато важливіше, ніж здається на перший погляд. Багатьох проблем можна було б уникнути, якби холодильник був правильно підключений до мережі.

Рекомендації фірм-виробників однозначні - холодильники повинні підключатися в окрему розетку із справним заземленням, розташовану не далеко від холодильника. Тип розетки повинен збігатися з типом вилки. Всякого роду перехідники, трійники і подовжувачі неприпустимі.

Такі жорсткі вимоги обумовлені необхідністю забезпечити протипожежну безпеку, безвідмовну роботу холодильника протягом усього терміну служби, а також покликані захистити користувача від ураження електричним струмом.

Більшість фірм, що займаються виробництвом, продажем або ремонтом холодильників включають в текст гарантійного талона фразу про те, що клієнт втрачає право на гарантійне обслуговування в разі некоректного підключення холодильника до мережі. Цим фактом я хочу зайвий раз підкреслити важливість порушеного питання.


 

Чому холодильник не можна відразу включати в мережу безпосередньо після відключення?


Дійсно, в більшості інструкцій з експлуатації зазначено, що після відключення холодильника від мережі, повторне включення допускається не раніше, ніж через десять хвилин. Це пов'язано з особливостями роботи компресійного холодильного агрегату.

Під час роботи компресора в конденсаторі агрегату холодоагент знаходиться під високим тиском. Після відключення компресора тиск у різних частинах системи не може моментально вирівнятися. Деякий час на виході компресора (на стороні нагнітання) зберігається відносно високий тиск, що впливає, крім іншого, і на поршень компресора. Електродвигун компресора на запуск у таких тяжких умовах не розрахований, його пускового моменту не вистачить на те, щоб зрушити поршень проти цього тиску. Тому, якщо відразу після зупинки знову подати живлення на двигун, то він не зможе "розкрутитися", а залишиться в заблокованому стані. Такий режим роботи (подача живлення на двигун із заблокованим валом) є вкрай небажаним, обмотки двигуна в таких умовах будуть випробовувати перевантаження та розігріватися, а споживаний струм буде значно вище нормального, що викличе через деякий час спрацьовування аварійного захисту компресора. Спрацюваний захист знеструмить двигун на декілька хвилин. За цей час тиск у системі встигне вирівнятися і двигун зможе запрацювати.

Крім того, в сучасних компресорах для запуску двигуна часто використовуються, так звані, електронні пускові реле замість традиційних механічних. Робочий елемент таких реле  під час роботи компресора знаходиться в сильно нагрітому стані. А для здійснення запуску, реле має бути відносно холодним. Відповідно, після зупинки реле компресора воно має охолонути перед пуском, а для цього теж потрібен час. Якщо пауза в роботі буде мала, то недостатньо охолодилися реле та не зможе здійснити запуск двигуна і спрацює аварійний захист.

Захист дозволяє уникнути неприємних наслідків роботи двигуна із заблокованим валом, проте справедливо вважається, що без особливої ??потреби доводити справу до спрацювання захисту не варто. Саме тому в інструкціях з експлуатації окремо обмовляється, що при відключенні холодильника, повторне включення допускається не раніше, ніж через десять хвилин. Причому, не важливо яким чином був вимкнений компресор холодильника - внутрішнім регулятором або "витягуванням" вилки з розетки.


 

Чому нагріваються зовнішні стінки холодильника?


У деяких холодильниках, конденсатор холодильного агрегату вбудований в бічні або / і задню стінки холодильника. Процес отримання штучного холоду в компресійному холодильному агрегаті обов'язково супроводжується сильним нагріванням конденсатора, відповідно, нагріваються і стінки холодильника. Причому, нагрів носить періодичний характер - під час пауз у роботі компресора конденсатор остиває.

Для ефективного функціонування холодильника, необхідний теплообмін між конденсатором і навколишнім повітрям, тому відстань від стінок таких холодильників до іншого обладнання приміщення або меблів не повинна бути менше 5 см.


 

Чому нагрівається "перегородка" між морозильною і холодильною камерами?


Насправді, гріється не тільки ця перегородка (вірніше, її передня частина, що контактує з гумовим ущільнювачем дверей), а весь периметр отвору дверей морозильної камери. Нагрівання необхідний для виключення конденсації вологи на цих поверхнях, яка можлива через різницю температур морозильної камери і, навколишнього холодильник, повітря.

Для розігріву зазначених поверхонь, в шафу холодильника вбудований спеціальний нагрівач. Як правило, нагрів носить періодичний характер - під час пауз у роботі компресора ці поверхні остигають.


 

Чому нагрівається ущільнювальна гума дверей морозильної камери?


Гума дверей морозильної камери нагрівається від контакту з шафою холодильника, в який вбудований спеціальний нагрівач.

Що робити, якщо засмітилася система зливу  випарника і вода тече прямо в холодильну камеру?

Дійсно, у разі засмічення системи зливу, тала вода, що утворюється в результаті автоматичних разморозок випарника, не виводиться за межі холодильної камери, а накопичується безпосередньо в ній.

Для усунення засмічення скористайтеся гумовою грушею (клізмою) середніх розмірів. Набравши повну грушу теплої води, з силою видавіть її у вхідний отвір системи зливу, розташовану в холодильній камері під випарником.

Засмічення системи зливу рано чи пізно трапляється майже з кожним холодильником, обладнаним випарником. Відповідно до інструкції з експлуатації, усунення даної проблеми проводиться власником холодильника самостійно, без виклику фахівця з сервісного центру. Щоб уникнути засмічення, необхідно виключити безпосередній контакт продуктів та їх упаковки з випарником.

 

Контакти

+38 (0342) 750-777

+38 (067) 195-91-25

Графік роботи

Магазин (вул.Галицька 47)

Пн-Пт     9.00 - 18.00

Субота    9.00 - 15.00

Неділя  -  вихідний

 

Сервісний центр (вул.Нова 19а)

Пн-Пт     9.00 - 18.00

Субота, Неділя - вихідні